Jdi na obsah Jdi na menu
 


(Ne)zprůjezdnit Staré náměstí?

29. 8. 2012

Přiznám se, že já osobně nevím a tak jsem hlasoval i v anketě místní radnice. Neví to bohužel ani sami radní, kteří si proto berou obyvatele města jako rukojmí a až budou mít dostatečné množství respondentů do ankety, prohlásí - lid si přeje nezprůjezdnit Staré náměstí.

Městu chybí dopravní koncepce. Nejsou parkovací místa, chybí vůle zajistit zdroje pro výstavbu parkovacích domů, případně formou PPP projektu. Velkým problémem je parkování v ulici Lidické nábřeží i z druhé strany v ulici Křížová. Pro Staré náměstí není prioritou jeho zprůjezdnění, ale kam odstavit auto v případě ochoty přijet do těchto míst. Parkovací automat tomu určitě příliš nepomůže, už to byla zcestná idea vedení města.

Bude někdo zjišťovat, zda-li je možné vstavět v budoucnu parkovací dům garážového typu v blízkosti Starého náměstí např. v areálu kláštera nebo na pozemku parkoviště u klášterní restaurace nebo na pozemku parkoviště za sídlem Sokolovské uhelné?

(Už jsem psal na jiném místě jaká je tristní situaci na sídlišti Vítězná, kde policie toleruje zúžená místa potřebná pro průjezd hasičských vozů.)

K čemu je nám v Sokolově zastupitel, jež je hejtmanem i poslancem a škoda, že nemá ambice být prezidentem republiky. V ROP Severozápad nedokázal lobovat za podceňovanou problematiky rozvoje např. parkovacích domů (když už tedy musíme trpět evropské dotace).

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář