Jdi na obsah Jdi na menu
 


Benevolentní vs. striktní přístup policie

9. 1. 2012

Parkování v ulici Jednoty (21.12.2011)

Vážený p. starosto, píšu Vám jíž po druhé a ani po 3 měsících od prvního emailu jsem nedostal odpověd jen se zmněnila situace ohledně parkování před naším domem na ul.Jednoty 1488 na kterou jsem se Vás ptal.myslíte si p.starosto že k vyřešení problému stačí represe ve formně zákazové značky? Vašemu svědomí určitě ano ale k nám obyčejným lidem je to nespravedlivé jen proto že vy slišíte na prosby nějaké loby nemocnice protože si myslím že je to na jejich popud.Dále se chci zeptat co Vám říká slovo šikana protože velmi důsledně jste nás připravil o parkování před domem ale spousta ulic v Sokolově nevyhovuje jako je celá Hornická ul.Heyrovského od pomníku až po kino Spartakiádní a další tam policii neuvidíte jak je rok dlouhý a parkuje se tam vesele dál.Nevzdám svůj boj a budu si stěžovat na Vás na Krajském ůřadě a napíšu do novin a když to nepomůže napíšu i do televize.Posunte obrubníky na protilehlém chodníku at můžeme stát před domem. To je řešení hodné dobrého starosty.Vážený p.starosto určitě já a celá moje rodina a postarám se že i spousta mých známých určitě půjdem k volbám a slibuji Vám že náš hlas nedostanete.Děkuji z pozdravem Bandy.

 

Odpověď:

Vážený pane Bandy, již jsem Vám odepisoval, že situace před Vašim domem je tímto způsobem řešena z důvodu častého průjezdu Záchranné služby, kdy nás opakovaně ředitel ZS žádal o zjednání nápravy v této ulici, neboť zde hrozí kolize sanitních vozů. Komunikace před transfúzní stanicí nedosahuje šíře 6 m, a proto zde nemohou parkovat vozidla, neboť podle § 25 odst. 3 zák. č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích, ve znění pozdějších předpisů zde není zachován jízdní pruh široký nejméně 3 m pro každý směr jízdy. Parkováním v této ulici se vozidlo stává podle § 2 citovaného zákona překážkou v silničním provozu a podle ustanovení § 45 citovaného zákona může být na příkaz vlastníka komunikace odtaženo. Osobně se domnívám, že Vámi navrhované rozšíření komunikace je vzhledem k počtu parkovacích míst, které by zde vznikly, ekonomicky nevýhodné. Je zde možnost parkovat i v přilehlých ulicích. K Vašemu postřehu, že se jinde dopravní situace neřeší Vám mohu sdělit, že, MP i PČR řeší podle možností dopravní přestupky v celém městě. Závěrem bych uvedl, že pan starosta určitě nemůže za vzniklou situaci, neboť z titulu své funkce nemůže nařídit MP ani PČR, aby přehlíželi protiprávní jednání. Obě policie musí konat na základě oznámení i z úřední povinnosti. Pokud máte zájem, můžete mne navštívit a celou věc můžeme probrat osobně. Chápu, že Vás moje odpověď neuspokojila, ale jinou pro Vás v tomto okamžiku bohužel nemám.
Mgr. Petr Kubis, velitel MP Sokolov.
 
Nepřehledná křižovatka u domu pro seniory na Vítězné (16.12.2011)

Dobrý den, kdysi jsme spolu hovořili o tomto problému a já jsem vám slíbila, že napíši email. Budu mluvit myslím za všechny občany Vítězné v Sokolově. Bylo by možné do místa křižovatky u domu pro seniory dát zrcadlo? Při výjezdu (po levé straně Penny Market, po pravé ulice Jiřího z Poděbrad) je silnice velmi nepřehledná a nebezpečná. Myslím, že nebudu daleko, když použiji slovo hazard při výjezdu. Na místě jsem byla rovněž s policejní hlídkou, která mé tvrzení také potvrdila. Pokud by to tedy bylo možné, prosím o to. Děkuji moc za pochopení. Klára Čurlinová

Odpověď:

Dobrý den. Možnost instalace parabolického zrcadla v křižovatce ulic Jiřího z Poděbrad a Spartakiádní již byla nezávisle řešena se zástupcem PČR KŘ KK DI Sokolov s tím, že tato možnost realizována nebude. Celý problém je poněkud složitější. Pokud by měl být striktně uplatňován zákon č. 361/200 Sb. o provozu na pozemních komunikacích, nesměli by řidiči v ul. Spartakiádní vůbec parkovat podél komunikace z důvodu nedostačujících šířkových parametrů (je obousměrná a musí zůstat zachován průjezd o celkové šíři 6 m, což při podélném parkování není dodrženo, obdobná situace je téměř po celém sídlišti Vítězná, policie stav toleruje s ohledem na absolutní nedostatek parkovacích míst). Pak by samozřejmě křižovatka splňovala rozhledové poměry. Ke zlepšení situace by alespoň částečně přispěla ukázněnost řidičů, pokud by podle výše uvedeného zákona respektovali zákaz stání v prostoru 5 m od křižovatky. Postihovaní tohoto porušení zákona však již spadá výlučně do kompetence orgánů policie.
Ing. Pavel Beran, Vedoucí odboru správy majetku
 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář