Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dotazy starostovi města Sokolov

6. 1. 2011

Vážený pane starosto,
připravuje vedení města Sokolova změnu vyhlášky o nakládání s odpady,která umožní za poplatek zapojení podnikatelů a jiných právnických osob k možnosti využívat kontejnery na tříděný odpad pro občany (osoby nepodnikající)? Řadu let a v současné době stále dochází ke zneužívání tohoto systému i u organizací zřízených městem. Chápu, že tak lze ušetřit spoustu peněz, ale je Vám bližší obcházení zákona? S tím souvisí kontrolní mechanizmus pro dohled nad dodržováním zákona (nejen) o odpadech, který je nedostačující, zvláště když jediná úřednice má na starosti působnost téměř celého okresu.  

 

Vážený pane starosto, věřím, že město si objednává pouze služby, které potřebuje. Dnes ráno (12.1.) jsem zaznamenal extrém v počínání SOTES. V ulici B.Němcové se rozšiřoval od sněhu mechanizací chodník v řádů 20-30 cm s odůvodněním, že v případě napadnutí sněhu by zde neprojela další mechanizace. Do víkendu včetně mají být teploty kolem 10 st.C včetně deště a je předpoklad tání. Nečistí se v době kalamity stání pro tříděný odpad, místa před stáním směsného odpadu aj. Tím je poškozován majetek.   
V ulici Chelčického ("mezi hasičárnou a pečovatelákem") byl včera (11.1.) led částečně odstraněn, ale nebyl zde proveden inertní posyp, tak si dovedete představit tu klouzačku.
Dále mám dotaz ohledně veřejného osvětlení. V minulosti bylo řečeno, že se bude zavádět úsporná technologie, která sníží spotřebu cca o 40%. Dále - je možné zveřejnit (nebo mi poslat náklady na spotřebu el.energie pro veř.osvětlení? Děkuji, J.Korbel.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář