Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak běží čas, lidé si zvykají na souběh funkcí

30. 11. 2011

Blíží se další volby a ČSSD má již své okresní nominace schválené. Z nich vyplývá, kdo bude přibližně na jakém místě. S velkou pravděpodobností ji povede dosavadní hejtman a poslanec a zastupitel Města Sokolova PaeDr. Novotný (Wikipedie.cz). Je obdivuhodné s jakým nasazením zastupuje své voliče v tolika funkcích, mnohdy se však musí nechat "zastupovat" při jednáních v orgánech, kam byl zvolen nebo jednoduše omezí svoji účast. Jak vyplývá z docházky např. do poslanecké sněmovny (cca 65% není zase tak špatné při 100% mzdě).

Jedním ze stěžejních bodů, které chce pan hejtman se svými spolustraníky prosadit je dostavba rychlostní silnice R6. Jak je vidět na archivním snímku z května 2010, úsek mezi Bošovem a Lubencem je tím posledním, do čeho politici kopli. Pokud nebude tento úsek dál stavěn, nelze počítat s dalšími stavbami ku Praze. Pokud stát nemá (viz. veřejný dluh), nelze počítat, že by něco dal.

 

I proto jsem položil před časem následující dotaz.

Vážený pane hejtmane,
mrzí mne Vaše rozhodnutí pokračovat ve filozofii Vašich politických kolegů, kteří sedí na 2 a více židlích, tj. například ve funkci starosty a poslance, hejtmana a poslance apod. Skutečně věříte, že je možné odpovědně vykonávat dvě tak náročná povolání, do kterých Vás delegovaly hlasy voličů? Nemáte pocit, že Vaše rozhodnutí je neetické a nekorektní vůči daňovým plátcům? Není určitě na místě příměr, že na druhé místo, které jste obsadil, čeká někdo na pracovním úřadě... Jsem přesvědčen, že od Vás tento postup lidé neočekávali. Poto vítám krok Vaší kolegyně - bývalé hejtmanky Plzeňského kraje, paní Emmerové, která se svými zkušenostmi vyhodnotila odpovědně situaci.

S přátelským pozdravem Jiří Korbel


Vážený pane Korbeli,
rozhodnu se až poté, co si obě funkce osahám. Jednak nechci zklamat důvěru lidí, kteří mě v květnových parlamentních volbách dostali ze třináctého místa do čela kandidátky, jednak si myslím, že jako hejtman a poslanec mohu Karlovarskému kraji přinést větší prospěch. Řada poslanců je zároveň ministry a někteří senátoři jsou také starosty vělkých měst. Obě funkce budu vykonávat do komunálních voleb. Dojdu-li k názoru, že je není možné skloubit, své stanovisko přehodnotím. K paní Emmerové - jak jste jistě zaznamenal, na základě žádosti krajského vedení ČSSD zůstává ve funkci hejtmanky do začátku září. Je tedy vidět, že to opravdu není jednoduché rozhodnutí.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář