Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak Sokolov o 2,5 mil. Kč přijde...

30. 8. 2012

Tou je společnost ČSOB a.s. Vzhledem ke skutečnosti, že již Key investment nemá žádné smluvní vztahy s městem Sokolov, obhospodařuje si tyto dluhopisy samo, tj vydává příkazy k obchodování bance.

Na svém zasedání 21.6.2012 (22/13Z/2012) zastupitelé města schválili, že nebudou čekat na vyhlášení insolvence na společnost E SIDE PROPERTY LIMITED se sídlem v Londýně, jejíž dluhopisy vydané Slovenskou štátnou bankou v hodnotě 2,5 mil. Kč splatných v roce 2024 a vyhlásí insolvenci na tuto společnost samo a to z důvodu neproplacení kuponu, jehož termín již proběhl (21.3.2012, částku cca 57 tis. Kč). Skrze najatou advokátní kancelář JUDr. Krondl podali Návrh na insolvenci (již 23.6.) na Insolvenční rejstřík v Praze (přijatý v podatelně 25.7.). V domění, že tento návrh na londýnskou společnost  prostřednictvím její podnikající organizační složky v Praze bude postoupen do Velké Británie. Tak se však nestalo.

Nejen, že byl tento insolvenční návrh (na londýnskou spol.) vrácen z důvodu hrubých nedostatků, ale bylo zahájeno o insolvenci s pražskou organizační složkou této společnosti. Následně ve lhůtě se advokát neodvolal ani nedoplnil a vzdal se práva na odvolání.

Insolvenční řízení s pražskou organizací bylo 20.8.2012 po nabytí právní moci ukončeno.

Podíváme-li se na obchodní rejstřík ve VB, zjistíme, že tyto skutečnosti nebyly zanešeny (návrh na insolvenci, zrušení insolvence - jak předpokládala advokátní kancelář JUDr. Krondla), ale naopak z tohoto výpisu vyplývá, že 3.7.2012 z moci úřední zahájeno řízení o zrušení této společnosti, které bylo uveřejněno v oficiálním londýnském věstníku, což ovšem advokátní kancelář nevěděla.

Po 3 měsících, tj.3.října 2012, dojde ke zrušení této společnosti. Veškeré závazky této společnosti k roku 2024, kdy mělo dojít k vyplacení částky 2,5 mil. Kč, jsou v nenávratnu.

Je jistě chválihodné, že advokátní kancelář placená městem paušálně provedla, provedla úkon promtně a dokumenty odeslala v sobotu 23.6.2012. Bohužel i v tomto případě platí - práce kvapná, málo platná. Zřejmě šlo jistě o překlep, ale v případě Města by mělo jít o poučení, zda-li příště nevybrat advokátní kancelář, která ovládá britské obchodní právo, pokud již investuje peníze daňových poplatníků v cizí zemi a prostřednictvím neprověřené společnosti.

jk

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář