Jdi na obsah Jdi na menu
 


K rušení škol v Sokolově aneb do roku 2013 3 v 1

31. 3. 2011

Je o to smutnější, že vše probíhalo skryto pod pokličkou.

Zjara minulého roku bylo ještě z úst krajského hejtmana a městského radního Novotného (ČSSD) slyšet pochvalná slova nad systematickou prací učitelského sboru ve 4.základní školy se svojí specifickou výukou dětí od 3 let z rodin sociálně slabých. 

Ředitelé škol se shodli, že by nebylo šťastným řešením rušení právě této školy.

Kdo by tedy čekal, že se bude projednávat rušení škol z následujícího bodu jednání městské rady ze dne 22.3.?

"162/6/11R/2011 Stav školské sítě mateřských a základních škol v Sokolově
RM
doporučuje ZM projednat předložený materiál "Stav školské sítě mateřských a základních škol v
Sokolově" ".

Po bouřlivé debatě nakonec "zvítězil" poziční většinový a předjednaný názor vedení sokolovské radnice.Nebyla šance přesvědčit pana doktora Macháčka, který se spocenými zády a oroseným čelem hlasoval pro, nebylo možné přesvědčit místostarostu pro školství pana Čáslavu, který si bohužel nenašel ve svém nabitém senátorském poslání čas navštívit tuto školu, nebyla šance přesvědčit expertní tým nezávislých nesokolovských kantorů, kteří si nenašli cestu k posouzení vztahů ve škole, poznat učitelský sbor, nasát zdejší atmosféru. Nebyla šance přesvědčit bývalého "školského" místostarostu a současného starostu města pana Berku, který chce mít vše co nejdříve za sebou a jehož dokonale ilustruje věta "No a co co?!"  

Tentokrát drasticky rychle zvítězil kalkul domnělých finančních úspor. Byla to porážka, exekuce, chirurgický řez. Co naplat, že občané využili své právo sepsat petice. Byly vzaty chladně na vědomí, bez diskuse. Naneštěstí naší radní neumí využít na první pohled slabé stránky v ty silné, které by pomohly městu vyrůst. Nic na plat, že nám ve městě vznikne další problém, nebo hned několik problémů. Předškolní doučování malým dětí ze sociálně nestabilního rodinného zázemí se dále rozvíjet pravděpodobně nebudea to, co mohlo být sokolovským skvostem, bylo dnes pohřbeno.

Škoda, že si pan poslanec a hejtman tentokrát nenašel čas a odskočit si ze sněmovny hájit školu, kterou tak chválil.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář