Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komentář k výstupům ze zastupitelstva 20.9.

24. 9. 2012
Zastupitelé vzali petici na vědomí
Petici proti placenému parkování v centru města projednali sokolovští zastupitelé. Petici vzali na vědomí s tím, že cílem zploplatnění parování je preferovat ve středu města krátkodobé parkování. Dlouhodobě parkující vozidla celodenně blokují parkovací místa, čímž komplikují přístup pacientů k lékařům, klientů na úřady, odrazují potencionální zákazníky provozoven v centru a způsobují následný úpadek a uzavírání těchto provozoven. Minimální parkovné je poplatkem za službu, kterou poskytuje město Sokolov občanům.


datum: 21.9.2012 (14:38)     sokolov.cz    

Parkovací automaty - není zdůvodněný ekonomický přínos, plní stejnou úlohu jako parkovací kotouče. Městská policie musí plnit kontrolní funkci v obou případech, jinak nemají automaty, ani kotouče smysl.

Město vybere firmu na měření rychlosti aut
Sokolovští zastupitelé schválili čtvrtek 20.9. veřejnou zakázku města na měření rychlosti vozidel a dodržování pravidel silničního provozu ve městě dodavatelskou firmou. Ta má být nyní vybrána výběrovým řízením. V Sokolově instaluje zařízení na měření rychlosti vozidel a kontrolu dodržování příkazu „Stůj“, kterými bude odhalovat přestupky vyšší než povolené rychlosti a jízdy na červenou. Akce má město ročně stát 1,3 milionu korun a při zjištění alespoň 3 přestupků denně má na pokutách přinést 1,7 milionu korun. Cílem je zvýšení bezpečnosti a snížení nehodovosti, hlučnosti a prašnosti provozu ve městě.

datum: 21.9.2012 (13:48) www.sokolov.cz

Měření rychlosti aneb podnikatelský záměr města?

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář