Jdi na obsah Jdi na menu
 


Má v Sokolově smysl třídit?

19. 3. 2014

Ve škole se každý den vytřídí nemalé množství PET lahví, školní jídelna vyprodukuje nemalé množství obalů a kde skončí? Škola nemá vlastní kontejnery a ty, které stojí před jídelnou jsou tal malé, že během 1 dne jsou přeplněné. Vedle nich stojí 2 kontejnery na směsný odpad, kde končí také plasty, papír a plechovky... Ekonomika je zde tak trochu postavená na hlavu. Ono se asi vyplatí mít přistavené "černé" popelnice než ty "barevné"...

Další příklad je konkrétnější (viz. ilustrační foto). Školské zařízení nakoupilo dětské skůtry - a kde skončily krabice od nových hraček? No přeci ve směsném kontejneru, neboť do kontejneru na papír se nevejdou.

Takže - nedivme se, že nám naše děti svět nespasí.

Jiří Korbel

 

Náhledy fotografií ze složky Školní antitřídění odpadů

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář