Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nečekaná ledovka

16. 12. 2016

Dobrý den,

Přeposílám Vám odpověď na otázku položenou v rubrice Napište starostovi, konverzaci jsme rovněž uveřejnili v internetové rubrice.

Dobrý den,

Moje připomínka se týká pátečního ranního (9.12.) namrzání chodníků. Nevím, jak náhlý a neočekávaný byl pokles teploty, která způsobila vznik ledovky na sokolovských chodnících. Po půl osmé jsem volal na radniční vrátnici, aby mne přepojili na technické služby. Zde to nikdo na odpovědném oddělení nebral (jestli kvůli poradě či jiné činnosti), až mne přepojili na vrátnici. Vrátný slíbil, že vzkaz předá. Jednalo se především o úsek můstku mezi prodejnou PENNY a sídlištěm Vítězná (u VZP), kudy chodí naši senioři nakupovat a děti do školy. Ještě větší překvapení mne čekalo u zámečku, kde dlažba zapříčinila moje seznámení se se zemskou přitažlivostí.  Před městským úřadem to také pěkně klouzalo, možná by stačilo mít na vrátnici připravený kbelík s posypovou solí ....

V dopoledních hodinách bylo již posypáno, ale inkriminovaný úsek můstku u VZP zůstal solí "nepolíben". Tolik z mé strany. Věřím, že další průběh zimy bude již lépe zabezpečen, co se posypu týká. Děkuji.

Odpověď: Dobrý den, v ten den ranní námraza vznikla v 6:30. V 7 hodin vyjely mechanizmy firmy SOTES, s.r.o. a do 9:30 byl ošetřen celý Sokolov. Použili jsme na tento zákrok solanku a posypovou sůl.

Jaromír Dvořák, ředitel SOTES, s.r.o.

Dobrý den, dovolte, abych se připojil i s vlastní zkušeností k hodnocení společnosti SOTES, s.r.o. 18 let jsem pracoval v této společnosti a 18 zim jsem držel zimní pohotovost, jako její vedoucí. Věřte, že nejhorší variantou při ošetřování vozovek a chodníků je namrzající náledí. V tu chvíli totiž je pod ledem celé město a není opravdu v možnostech společnosti zajistit posyp v několika málo minutách. Samozřejmě i tato společnost má zpracovaný plán výjezdů dle důležitosti jednotlivých komunikací a je zcela logické, že některá místa v našem městě jsou posypána s jistým zpožděním.

-Bc. Jan Picka, starosta

S přáním hezkého dne

Pavla Sofilkaničová

Vedoucí oddělení komunikace s veřejností

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář