Jdi na obsah Jdi na menu
 


Opoziční trafika v sokolovském zastupitelstvu

27. 6. 2011

Materiál prošel městskou radou, která si nechala zpracovat právní výklad, za jakých podmínek může občan předkládat návrh zastupitelům. Podle tohoto je třeba souhlasných 0,5 % podpisů obyvatel města. Jednací řád zastupitelstva však říká jasně, kdo může a bez limitů, kdy není třeba podpisových akcí.  Předkladatel by měl být s návrhem vnitřně srozuměn a měl by stát za předloženým materiálem. Předkladatel není omezen počtem vystoupení, pouze časem a to 10 minutami oproti ostatním diskutujícím, kteří mohou pouze 2 x po 3 minutách. Pan Čáslava se vyjádřil, že může mluvit, jak dlouho chce... 

V úvodu jednání tedy pan místostarosta a senátor v jedné osobě sepsul jako neopodstatněný můj návrh. Co mne však překvapilo a to velice, byly argumenty rádoby předkladatele, který se neztotožnil s návrhem občana Korbela, až na jedinou výjimku a to, že škola v ul.Boženy Němcové se bude opravdu nesmyslně jmenovat po sloučení Běžecká. Asi malichernost, ale hloupá. Pan Čáslava mate veřejnost prohlášením, že na setkání se zástupci škol, Agentury a vedení města, byla veřejnost. Veřejnost zde opravdu nebyla a ohánět se prohlášením ředitele Agentury, že nebudou iniciovat aktivity k revokaci usnesení - když už toto inicioval někdo jiný?

Mnozí zastupitelé byli rozhodnuti již dávno před jednáním o výsledku. Bylo to poznat ze způsobu argumentace jednotlivců. Jeden se ptal ,zda-li nebudu příště protestovat proti zavření jiné školy, další argumentoval svým přičiněním na přírustcích nastupujících generací (jsme na to se zásluhami stejně tj. 3 : 3 ).

Někteří ani raději nemluvili nebo nebyli přítomni - především krajský náměstek pro sociální věci M.Čermák a nepřítomný hejtman J.Novotný. V minulém roce ještě podporovali vehementně tuto školu na krajských postech a po roce ji jako místní zastupitelé pomáhají rušit včetně předškolního vzdělávání dětí od 3 do 6 let.  

Poslední argument od opozičního zastupitele, že se chci za každou cenu zviditelnit, je zcela mimo mísu. Stojím si za tím, že má smysl rošořovat systém vzdělání pro děti od 3 do 6 let, kdy mnohé jsou bez základních návyků sociálních, hygienických. Stojím si za tím, že mělo smysl počkat do konce září, až bude na stole zpráva o stavu problematiky sociálního začleňování vypracovanou Agenturou, která v našem městě začne pracovat od 1.7.2011. Bude navíc zajímavé sledovat, jak bude tento opoziční trafikant hlasovat v průběhu celého volebního období.

 Jiří Korbel

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář