Jdi na obsah Jdi na menu
 


Parkování v ulici Rooseveltova

8. 11. 2011

Několik měsíců je v provozu parkovací automat, který by měl zlepšit situaci s parkováním ve centru města. Mnozí obyvatelé však i přesto nevychází z údivu. Parkoviště zeje prázdnotou a to co mohlo být dobrým úmyslem, se vytratilo.

Zajistit parkování pro obyvatele středu města je nadlidským výkonem. Před vlastní instalací byla zcela určitě vytvořena analýza slabých a silných stránek, ekonomická rozvaha s kladným výsledkem hospodaření. Původní motivační cena 10 Kč za 1.hodinu, 20 Kč za 2 hodiny stání se neujala. Lidé v přilehlých domech zde mohou bezplatně parkovat, ale jen večer od 18. hodiny do rána 6.hodiny. smyslem bylo určiutě vyjít těmto obyvatelům vstříct. Návštěvy, které přijedou během týdne, hledají s nadšením nejbližší volné a zdarma parkování...

Musíme se smířit s tím, že lidí přibývá a aut také. Lidé mají své paneláky, věžáky. Autům jsme v Sokolově tenhle komfort zatím nedopřáli a parkovací dům u nemocnice to určitě nevyřeší. Kdyby se naši politici začali trochu více snažit hledat možnosti jak získat a prolobbovat dotaci na výstavbu parkovacího věžáku s kamerovým dohlížecím systémem, určitě by získali kladné ohlasy.

Zatím mají problém s vypsáním obyčejného veřejné zakázky na obnovu dosavadního kamerového sledování a dle slov starosty Berky - dotace se hledat nebudou. Tak se máme na co těšit.

Jiří Korbel

 

Náhledy fotografií ze složky Parkovací automaty

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář