Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přehlednost ve výběrových řízeních se zlepšila, ale....

5. 11. 2014

Chtěl jsem znát pouze vítěze u každé zakázky, nabídkové ceny a popř. vyjádření, proč nebyl vybrán ten nejlevnější. (Cena nemusí být vždy tím hlavním kritériem, jsou to např. garance nebo servisní služby apod.) 

Po zveřejnění informací o nepřehlednosti, jsem se se zlou potázal a bylo mi také naznačeno, že bychom se mohli potkat u soudu, ale nejprve si neshody vyříkáme s odpovědným pracovníkem. A co jsem tedy vlastně napadl? Na stránkách tzv. E-ZAKu jsem si u vybraných zakázek vyhledal v náhledové tabulce - kolonka "Plnění smlouvy na základě veřejné zakázky" (příklad ZDE) výše uvedené údaje. K mému překvapení byla však každá zakázka co do zveřejněných údajů jinak prezentována, někde dokonce chyběly ceny. Podle zadavatelů požadované údaje byly (a nadále jsou) uvedeny v jiné tabulce a to "Veřejné dokumenty". Co na tom, že uvedená tabulka je nepřehledná oproti té u "Plnění" a člověk má problém se zde v různých přílohách orientovat. Ale časem si občan zřejmě zvykne i na drbání levou rukou na pavém uchu ...

Po konzultaci s odpovědným pracovníkem z technických služeb dochází k určitým změnám k lepšímu, ale v systému městského úřadu byly z přehledů výběrových řízení staženy (dočasně) všechny údaje z tabulek "Plnění smlouvy" včetně odkazu samotného. Taková je tedy trnitá cesta transparentnosti a otevřeného úřadu k občanovi.

JK

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář