Jdi na obsah Jdi na menu
 


Střípky paní místostarostky Nečové ...

18. 12. 2014

Mohl by to být čistě privátní problém nebo spíše zamotaná rodinná záleřitost. Ale tady se jedná o malou i velkou politiku a její etiku. Na adrese, kde je v Sokolově hlášeno sídlo sdružení Střípky, je zde s velkou pravděpodobností hlášena i paní zastupitelka. Nebyl by to problém, kdyby zde stále bydlela. (I když soud letos už také posvětil stav, že zastupitelka nemusí bydlet v místě kandidatury např. bývalá reprezentantka ve stolním tenise paní Marie Hrachová, ale ne každý z nás je bývalým reprezentantem).

V Sokolově je situace trochu složitější, při znalosti místního průběhu komunálních voleb. Nešlo ani tak o "neoprávněnou" kandidaturu pana Ondera, který nezměnil ke dni voleb trvalé bydliště. Sokolovští úředníci se k tomuto problému postavili dosti laksně a občany neinformovali o neoprávněnosti jeho kandidatury. Co na tom, že přinesl "své" straně několik desítek ne-li stovek hlasů, které mohly volby spolurozhodnout ....

Formálně krok trvalého bydliště naplnili další 3 "sokolovští" kandidáti ...  V demokratické společnosti by bylo možné tento stav napadnout u soudu. Ne tak v Sokolově. Bohužel žijeme ve městě, kde jsou používány zastrašovací praktiky a je využívána pozice zejména finanční síly. Pro někoho mohla být příjemná podpora místní nemocnice politickému subjektu, které určitě takovou do očí bijící podporu zrovna nepotřebuje, ale proti gustu, žádný dišputát ... Hnutí ANO 2011 mělo vyrovnaný volební výsledek v porovníní s místní ČSSD a např. ve volebním okrsku č. 3 mělo výraznou převahu (28,36% vs. 14,52%).

JK

P.S. Už si začínám zvykat, že v Sokolově neexistuje opozice, vždyť každý zastupitel (druhý?) je finančně závislý ... 

P.P.S. Jedna paní v Sokolově povídala, že se v našem městě jezdí závody F1 ...

 

 

Náhledy fotografií ze složky chlapec ano

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář