Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ví hlava, kde má patu?

1. 2. 2011

"...Stav chodníků odpovídá možnostem města, jinými slovy, kolik město do úklidu dává peněz. S určitou nadsázkou si lze představit stav, že všechny chodníky budou vytápěné a tedy ani v zimě na nich nebude sníh. Je to ideální stav? A já odpovídám. Ano, to je uvěřitelné, protože je to nesmyslné . Pokud se budeme bavit vážně, pak je možné dávat více peněz a tím se stav zlepší. Ale v tom případě potřebujeme poradit, kde máme ubrat - měně svítit, nebo méně sekat trávu nebo vyvážet měně popelnice? Rozpočet má totiž dvě stránky - má dáti a dal. Ing. Zdeněk Berka, starosta".   

Tolik citace a zde je krátký komentář:

1) Není potřeba mít všechny chodníky vytápěné, aby ani v zimě na nich nebyl sníh. Ani v létě na nich sníh nebude a nebude proto třeba topiti...

2) Ideální stav? Uvěřitelné? Nesmyslné? Smysl této slovní hříčky vskutku hodný zaznamenání...

3) Kde brát a nekrást? Pan starosta si odpověděl sám - méně svítit, méně sekat. Zvláště v době krize. S těmi popelnicemi je to poněkud jinak, za ty si platí každý sám a tudíž platba nejde z městského rozpočtu. Vyvážet méně popelnic = více třídit. Více třídit = více potencionálních surovin a větší přísun financí do rozpočtu města....Rozpočet má i další stránku - (má dáti, dal) může míti při troše dobré vůle.

Jiří Korbel

  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář