Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kladné příklady z jiných obcí táhnou...

26. 2. 2009

V prvním případě šlo o změnu ve způsobu veřejného osvětlení. Město Prostějov přichází se zkušebním provozem, kdy v hodinách malého pohybu, kdy není nutné tolik svítit, budou veřejné kandelábry vybaveny tlumícím prvkem, který zhruba o 40 % sníží spotřebu elektřiny a na intenzitě světla to laik sotva pozná. Podle informací sokolovské radnice – přípravy na zavedení podobného provozu u nás jsou v plném proudu.

Ve druhém případě je novinka z města chmele, ze Žatce. Nová legislativa umožňuje obcím vyplácet menší příspěvek lidem, kteří nemají zájem přiložit v obci ruku k obecně prospěšným pracím a jsou v delší pracovní neschopnosti. Dobrý zpráva je, že Sokolov asi nebude prvním ani posledním, kdo bude novelu zákona také využívat.

A poslední z řady nápadů, které by mohly být následovány, patří do kategorie tak trochu nepopulárních. Jedná se o zvážení způsobu, kterým zvolili zastupitelé ve městě Písku. Původní záměr výstavby nové knihovny sloučili se záměrem rušení jedné ze základních škol. Jednoduše přestavěli starou školu na vyhovující knihovnu. V Sokolově je téma rušení školy velmi ošemetná otázka a věcí politické odvahy. Zrušit nebo vynakládat neefektivně peníze na údržbu a provoz? Náklady na rekonstrukci mohou být o něco nižší nebo stejné jako výstavba, ale ušetří se hlavně prostor k životu a nezahustí se již tak zahuštěná síť komunikací a parkovišť městského centra.

Jiří Korbel

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář