Jdi na obsah Jdi na menu
 


Procitnutí do reality... No a co ?!

14. 4. 2011

Už jsem si říkal - nech to bejt, mám na mysli kauzu "4.ZŠ". Dovolím si dnes tvrdit, že každý Sokolovák ví, o čem je řeč. A souvislosti budou docházet mnohým odpovědným ještě dlouho. Pár detailů pro ilustraci:

Sokolov uspěl u Agentury pro začleňování
Sokolov uspěl ve výběru deseti měst České republiky, ve kterých bude působit svými podpůrnými činnostmi vládní Agentura pro sociální začleňování v romských lokalitách. Jedná se o oblasti u nádraží a okolí ulice Sokolovské, kde bude pracovat lokální konzultant Agentury spolu s místními zástupci úřadu práce, odborů radnice, škol, policie a neziskových organizací. Cílem je pomoci zejména mladým Romům ze sociální izolace a jejich začlenění do pracovního i společenského života města.

datum: 13.4.2011 (7:21)
 

zdroj: www.sokolov.cz

Budujte začleňování v lokalitě, kde rušíte zaběhnutý vzdělávací systém. Budou argumenty, že oni chtějí nechat jídelnu a tu změnit na na nízkoprahové centrum pro děti ze sociálně slabých rodin.Cvičit děti nebudou, v nově rekonstruované tělocvičně budou stohy archivních městských dokumentů. No a co?!

2) Zmíněná škola získala stejně jako řada dalších dotaci ze zdrojů EU. Jmenovitě pro tuto školu a za jasných podmínek. Nějakou dobu budou muset být dodrženy a nelze převádět na následnickou organizaci, zvláště za vrchnostenského přesouvání škatulat typu část A na školu Běžeckou, část B na školu v B.Němcové, a následně část A z Běžecké na Běžeckou. Jo, je to správně, "trojka" zmizí z povrchu zemského a na její místo bude obrazně přesunuta 5 nebo-li Běžecká... Řečí 1.muže na radnici: " No a co?!".

Pokud má někdo pocit, že s věcí nelze pohnout zpět, je na obrovském omylu. Vedení radnice nepravdivě informovalo dokonce i zastupitele města na svém výjezdním zasedání a proto začaly vznikat falešné poplachy např. petice proti zrušení 3.ZŠ.

Jsou zde opravné kroky a to možnost obrátit se na soud. ještě před tím však je možné oslovit nadřízené orgány, mimoregionální nezávislé odborníky nejen na problemtiku školskou, ale hlavně se znalostmi o možném zneužití pravomoci, uvádění v omyl apod. Řečí klasika: "Do roka a do dne ...".

Jiří Korbel, sokolovský občan  

Odkaz MfDnes

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář