Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zaplať nám Pán Bůh za novou provizorní lávku

11. 12. 2008

Historie stavby není zase tak stará a problémy kolem likvidace a výstavby určitě stojí za připomenutí. Lávka svůj čas odsloužila a revize již nebyla možná, jedině kdyby si ji vzal "na triko" starosta Těšovic pan Halberštát, což samozřejmě odmítl. Náklady na rekonstrukci převyšují podstatně rozpočet této malé obce a proto vstoupily do hry i dva sousedi - město Sokolov a obec Královské Poříčí. Jejich rozpočty jsou mnohem bohatší (těžko proto vyčítat Těšovicím odpojení kdysi od Sokolova).

Nejprve s rovným podílem 800 tisíc obcí na rekonstrukci (celková cena 2,4 mil.Kč.) a po těšovickém odmítnutí přišla ze strany Sokolova (jeden z místostarostů) nabídka půjčky za přiměřený úrok nebo odprodej pozemků (stavebních) - no, neberte to. Těšovičtí to naštěstí nevzali.

Lávce tedy říkejme "mezi Poříčím a Sokolovem", zásluhy za zchátrání si z nerovné soutěže odnese obec Těšovice a proto je vymažeme z okresních map?

Jiří Korbel

 

Náhledy fotografií ze složky Nový houpací most v Těšovicích

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

lávka

(mr......., 11. 12. 2008 22:37)

Koukal jsem na www.sokolov.cz a ze zde otištěné fotky je patrné, že lávka není zrovna přívětivá pro cyklisty, vozíčkáře a "kočárkáře" - jsou na ní schody.....