Jdi na obsah Jdi na menu
 


Proč pan Krotil nemá ještě drogerii?

9. 5. 2011

Dotaz na ing.berku 14.5.2011 -

Dobrý den, vážený pane starosto. Velmi mne překvapil článek zveřejněný v MfDnes v pátek 6.5. o výhodách firmy pana ing.Krotila, které využívá při obchodování s úřadem města v komoditě informačních technologií. Překvapuje mne neochota vedení města řešit tento etický střet zájmů. Doslova jste řekl:"Nejde sice o nezákonný střet zájmů, ale je to nemorální". Vycházím z dokumentů, které byly (a doufám, že stále jsou) v platnosti a jsou závazné pro úředníky i komunální sokolovské politiky. jedná se především o Etický kodex pro zaměstnance města Sokolova (platný od 1.5.2008). Etický lze přeložit jako morální. Vy říkáte, že se jedná o nemorálnost ze strany pana Krotila, tedy v nesouladu s kodexem, který je (snad) součástí pracovně právního vztahu. Jako vedoucí pracovník měl sám sebe i své podřízené o tomto dokumentu informovat. Na druhou stranu i Vy jste vedoucí pracovník, který má také tuto informační povinnost. Kdo však měl při Vaší neznalosti informovat Vás? Pro jistotu kodex je i zde http://www.sokolovske.estranky.cz/clanky/eticky-kodex-meu-sokolov.html (zajímavé jsou čl.III,VI). Případné důsledné dodržování EK by se mělo objevit v programovém prohlášení vedení radnice. Velmi komicky působí názor kontrolního výboru, který připouští další možnou účast i pseudo firem, za kterými bude stát manželka p. Krotila, což EK také vylučuje.Jako by neexistoval jiný subjekt, se kterým je p.Krotil schopen obchodovat. S pozdravem, Jiří Korbel.

Očekáváme odpověď

 

Příspěvek ze dne 6.5.

Pan ing.Krotil je také vedoucím odboru informatiky. V Čechách se může jevit situace jako nejednoznačná. Dva posty, jeden člověk, dva příjmy, jedna znalost prostředí (informační technologie, tedy především to, co potřebuje zákazník - město, daňový poplatník).

S městem obchoduje již nějaký pátek, a tak se nabízí otázka - kdo mu to toleruje? Systém veřejných zakázek je v Sokolově velmi netransparentní, ačkoli místní radní se bijí v prsa, že na změně pracují ve dne v noci či, že systém je zastaralý. 

 Veřejné zakázky jsou nejlépe propracované např. v městě Semilech, odkud vzešla tzv. Semilská výzva (v Sokolově ji podepsali odkaz ).

Starosta města (ing.Berka) neshledal na jednání nic nekorektního. Nic nediskvafikuje vedoucího odboru proti regulím chodu města. Je to snad vzkaz dalším byrokratům, aby se chovali stejně? Nemáte ještě svůj byznys? Nevadí, my vám jej budeme tolerovat.  

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář